Zabieram Cię w orientalną podróż....znajdziesz tutaj inspiracje i pomysły na łączenie znajomego rękodzieła ze Wschodnimi inspracjami, lecz nie tylko...

Let me take you in the Oriental Journey...You`ll find here mixing of Western craft ideas with Eastern inspiration, but not only....

piątek, 12 listopada 2010

Powrót do korzeni..

Od origami zaczęła się moja krejzolska przygoda z kulturą japońską. Najpierw jako  jako mała dziewczynka czyhałam na każdy odcinek Tik-taka, gdzie był kącik origami. Potem wsiąkłam na długo w inne tematy, by jako studentka powrócić do tej przemiłej, ale i wymagającej sztuki. Pojawiło się sporo wydawnictw, internet też otworzył przede mną swoje podwoje i tak się potoczyło. Do origami pałam miłością trudną, mam zrywy, potem długo, długo nic, ale jak wiadomo stara miłość nie rdzewieje. No i teraz przy okazji małego zamówienia na kartki świąteczno-noworoczne do Japonii powróciłam do korzeni. Wyszperałam schemat na wieniec ze zmodyfikowanego modułu sonobe, gwiazdkę wymyśliłam sama na podstawie drobnego elementu z żurawiem, wykreowanego przez TOMOKO FUSE, który pierwotnie autorce posłużył jako element dekoracyjny na kopertę. Trochę zmodyfikowałam skrzydełka boczne, wykonałam 8 sztuk i odpadłam....:DDD -wymodelowanie maleńkiego żurawia z kwadracika papieru  5x5 cm to była masakra pt. "co nas nie zabije to nas wzmocni". 

Xmas card

xmas card2

8 komentarzy:

 1. Witaj
  No i powiem Ci że sliczne to jest:)
  Kurcze...ja chce do Japonii..
  pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podobają Twoje kartki, są bardzo oryginalne i eleganckie!
  Widzę, że nasza miłość do origami ma podobny przebieg :) też oglądałam Tik-Taka i też origami wraca do mnie co jakiś czas, na półce książki z wzorami, które co jakiś czas odkurzam np. ostatnio, kiedy robiłam halloweenowego pająka ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne karteczki :) ciągle obiecuję sobie powrót do origami w kartkach i ciągle jakoś nie wychodzi :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudo!
  Wiele już widziałam kartek na różnych blogach. Także pięknych i oryginalnych, ale ta Twoja jest niepowtarzalna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym płatkiem śniegu natchnęłaś mnie do zrobienia kartek świątecznych z płatkiem origami :) Dziękuję :) A dziękuję dopiero teraz, bo mam takie zaległości i dziś dopiero karteczkami się pochwaliłam ;) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za miłe słowo/thank you for kind comment: