Zabieram Cię w orientalną podróż....znajdziesz tutaj inspiracje i pomysły na łączenie znajomego rękodzieła ze Wschodnimi inspracjami, lecz nie tylko...

Let me take you in the Oriental Journey...You`ll find here mixing of Western craft ideas with Eastern inspiration, but not only....

wtorek, 1 stycznia 2013

Nowy Rok

Jakiś czas pisałam o niezwykłej przesyłce z mnóstwem wspaniałego dobrodziejstwa. Nie mogłam nie odpowiedzieć na taki niezwykły gest. Sporo czasu od tego momentu upłynęło  zanim udało mi się postarać się o interesujący efekt, rayon floss jest dość swawolny i energiczny, żeby nie napisać trudny w hafcie, ale dzięki nie wiem skąd branej cierpliwości zaczęłam go w końcu ujarzmiać igłą i sagarowe knociki oraz bulioniki nabrały wspaniałego nowego blasku i wdzięku. God, save DMC:)
Mam wieści, że paczuszka  dotarła do Ani, więc mogę pokazać jak też prezentuje się  brosza  haftowana skrzętnie podczas wielu, wielu długich  jesiennych  wieczorów. 

Turkusy zawsze były przyjemne dla mojego oka, ponieważ blisko im do ukochanych błękitów i niebieskości, o których mi powiedziała Brises, podpytana o ulubione tony. Upchnęłam tu i moje ostatnie zachwyty kolorystyczne  nad cudnymi zieleniami  szmaragdu, kontrastującymi z nimi rudościami i oranżami i purpurami. Długo traktowałam dość wrogo wszelkie zielenie, aż niedawno odkryłam szlachetność zieleni szmaragdowej czy głębokiej zieleni świerku, mchu, malachitu.
Kiedy zaczynam kolejną żmudną przygodę z igłą i tamborkiem, mam tylko mglisty plan, nigdy nie trzymam się żadnego wzoru-ufna, że  powstanie z tego "fristajlu"  coś co-najmniej interesującego, efekt tej drogi dla mnie samej jest często zaskoczeniem. Tak było i tym razem, powstał kolorowy, migotliwy chaos, w którym każdy dojrzy coś cennego na swój  sposób.

Wzbiera we mnie takie radosne oczekiwanie i poczucie, że to będzie dobry Rok i tego Wam również życzę!!! Akemashite omedetou gozaimasu!
color cascade3 color cascade4 color cascade2 color cascade1
part o the newest embroidery piece

13 komentarzy:

 1. złotem, miedzią i turkusem ten rok sie zaczyna! bosko!

  OdpowiedzUsuń
 2. piękne! Ileż w tym poświęconej pracy, ale widać, że stworzone z miłością!

  OdpowiedzUsuń
 3. One more beauty, extraordinary work :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczności!
  I całego roku wypełnionego takimi czy innymi kreacjami :)
  Będzie dobrze, zobaczysz!

  OdpowiedzUsuń
 5. podziw! trafiłam tu dzięki digartowi (jedna z Twoich prac znajduje się dziś w kategorii polecanych). bardzo podobają mi się Twoje wyklejanki z chiyogami!

  www.osowiala-sowa.blogspot.com - moje raporty z pobytu w japonii, jeśliś zainteresowana!
  trzymaj się i wielu inspiracji życzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki ogromne, dawno nic nie zrobiłam, ale kto wie, liczę uda mi się do tego wrócić:)
   a zajrzę, zajrzę!

   Usuń
 6. Wspaniałe! Nie mogę się napatrzeć na to bogactwo detali i piękne kolory. Podziwiam Twój kunszt i cierpliwość, bo sporo jej trzeba mieć, żeby takie cudo wyczarować:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdeczne dzięki mojej nitkowej Guru za odwiedziny!

   Usuń
 7. Przepiękna praca. Będę do Ciebie tu częściej zaglądać żeby nacieszyć oczy. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za miłe słowo/thank you for kind comment: